Ulan

Published on Nisan 5th, 2015

ulan

Volkan Diyaroğlu ve Ziya Levent Aybay’ın kurduğu Ulan’ın ilk albümü “Dua Tarlası” Sony Music etiketiyle yayımlanıyor. Grup ismini hayatımızın bir parçası olan küçüklü büyüklü isyanlarımızda ve her türlü heyecanımızı seslendirmemizde ilk başvurduğumuz “Ulan” sözcüğünden alıyor. “Ulan” ilk klip şarkısı “Kaybolduğumda”da hayatımızdaki zaman duraklarında geziniyor, yalnızca kendimizle başbaşayken kafamızdan geçen düşüncelerin çarpışmalarıyla hesaplaşıyor. Öte yandan kaybettiğimiz ve elimizden alınan rüyalara da göndermeler yapıyor. Sözün özü Ulan “Dinleyin!” diyor.

Ulan, 2014 yazında Volkan Diyaroğlu ve Ziya Levent Aybay tarafından kuruldu. Arkadaşlıkları lise yıllarına dek uzanan ikili, 1999 yılında “Scarlet” ismiyle çalışmalarını sürdürürken 2003’de dağıldı.
Ziya Levent Aybay kariyerine sanat yönetmeni-tasarımcı olarak çeşitli reklam ajanslarında devam ederken müzikten kopmadı. Avrupa ve Türkiye sanat dünyasında tanınan sanatçı Volkan Diyaroğlu da farklı ülkelerde sergiler açtı.

ulankapak(1)

Dua Tarlası’nın kayıtları İstanbul Valencia arasında, mix ve mastering aşamaları da Valencia’da bulunan Blackout Musice (Paco Morillas) ve Crossfade Mastering (Enrique Soriano) tarafından gerçekleştirildi. Albümün prodüktörü ve müzik danışmanı ise gazeteci-yazar Ali Deniz Uslu.
Albüm 13 şarkıdan oluşuyor. 12 tanesinin söz ve müziği Volkan Diyaroğlu’na, “Hafriyat” isimli şarkının söz ve müziği Ziya Levent Aybay’a ait. Kaybolduğumda video klibi huzurlarınızda.

@ulanband
www.ulanband.com

Etiketler: ,