“TONIGHT Presents SOUNDCLASH”, Elektronik Müziğin Yıldızlarını Arıyor‏

Published on Haziran 3rd, 2015

TONIGHT Presents SoundClash logo

Müziğin ve gece hayatının ritmini belirleyen TONIGHT IT’S YOUR TIME ‘ın düzenlediği SoundClash DJ yarışması, elektronik müzik dünyasının yeni yıldızlarını arıyor. İlki geçtiğimiz yıl dünya çapında gerçekleştirilen yarışma, bu yıl Türkiye’de de düzenlenecek ve TONIGHT Presents SoundClash’in Türkiye birincisi, Eylül ayında Las Vegas’ta dünyaca ünlü DJ’lerin de performans sergileyeceği, festival tadında bir finale katılacak. Juri üyeliğini “Murat Uncuoğlu”, “Birol Giray”, “Reuben de Lautour”, “Mehmet Tez”, “Cengiz Atasoy”, Doğu Öztürk, Bora Öztürk ve “Işıl Kılkış”ın yapacağı TONIGHT Presents SoundClash’in başvuruları, 1 – 29 Haziran tarihleri arasında www.tonightsoundclash.com internet sitesi üzerinden yapılacak.

Elektronik müziğin en büyük destekçisi “TONIGHT It’s Your Time”, ismini duyurmak isteyen amatör, profesyonel tüm müzisyenlere, dünya genelinde bir fırsat sunarak, SoundClash’in Türkiye ayağını hayata geçiriyor. Tonight Presents SoundClash’e katılmak isteyenler hazırladıkları setleri 1 – 29 Haziran tarihleri arasında www.tonightsoundclash.com üzerinden yükleyerek başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Yarışmada katılımcıların setleri, Prodüktör ve DJ Murat Uncuoğlu, Akademisyen ve Prodüktör Reuben de Lautour, Müzik Yazarı Mehmet Tez, Prodüktör Birol Giray, İşletmeci Cengiz Atasoy, Subfloor ortakları Doğu ve Bora Öztürk ve Pozitif Müzik’ten Işıl Kılkış’tan oluşan Tonight Presents SoundClash jürisi tarafından değerlendirilecek.

Jüri değerlendirmesinde seçilen setler için bir halk oylaması da gerçekleştirilecek. Elektronik müziğe gönül veren herkes 20 Temmuz – 1 Ağustos tarihleri arasında www.tonightsoundclash.com üzerinden halk oylamasına katılarak adayını destekleyebilecek. Jüri ve halk oylaması sonucunda finale kalan adaylar, 2 gün sürecek workshoplarda, Türkiye ve Las Vegas’taki büyük finallere hazırlanacak.

Tonight Presents SoundClash’in Türkiye birincisi olarak Las Vegas’a gitmeye hak kazanan isim ise, 8 Ağustos’ta Babylon Kilyos’ta finale kalan yarışmacıların ve ünlü DJ’lerin performanslarıyla gerçekleşecek gecede belirlenecek. Yarışmanın Türkiye birincisi, Eylül ayında Las Vegas’ın en popüler kulüplerinden Marquee’de dünyaca ünlü DJ’lerin de sahne alacağı, 5 gün boyunca gece ve gündüz partileriyle büyük bir coşkuyla geçecek SoundClash Dünya Finali’nde setin başına geçme şansını elde edecek. Geçtiğimiz yıl, Tom & Collins, Come & C ve Babagee Viphex 13 gibi, farklı ülkelerden birçok ünlü DJ’in de sahne aldığı SoundClash Dünya Finali bu yıl da heyecanla bekleniyor.