The Vaccines

Published on Kasım 5th, 2012

Dünyanın bütün metropollerinde, sonbahar ayları tatillerin bittiği ve şehirlerde aktivitelerin başladığı zamandır. Bu sebeple tatilimi bu dönemde değerlendirmek istedim.Seçimimizi dinamik, kosmopolit ve eğlenceli Amsterdam’dan yana kullandık. Çokta doğru bir karar olduğunu gördüm. Amsterdam’ın tüm mekanları Dance Event aktivitesi hazırlığındaydı. Dünyanın bir çok ülkesinden dj ‘lerin performanslarını sergilediği ve müzikle ilgili herkesin biraraya geldiği müthiş bir etkinlikti. Şu anda bu etkinliğin bir benzerine İstanbul hazırlanıyor. 8-17 Kasım tarihlerinde düzenlenecek ” Turn Up The Night Istanbul

 

Kulaklarımın sese hassasiyetinden dolayı seçimimi Amsterdam’ın ünlü konser mekanı olan Paradiso‘da The Vaccines konserinden yana kullandım. Paradiso Amsterdam’da görülmesi gereken mekanların başında geliyor. Leidseplein’e çok yakın. Leidseplein’ deki bilet satış noktasından birçok konsere biletinizi alabilirsiniz. Konser için 17£, Aylık üyeliğimiz olmadığından + 3,5£’ üyelik aidatı ödeyip biletlerimizi aldık.

Konser mekanına girmeden once 1.5 euro gibi düşük bir maaliyete eşyalarınızın tümünü vestiyere bırakabiliyorsunuz. Çantanızı alamayız gibi bir sorunlada karşılaşmıyorsunuz. Dev 3 katlı mekanın ortası oldukça yüksek tavanlı ve İstanbul’daki Ghetto’yu andırıyor. Sahnenin olduğu alt kat epey geniş ve etrafında oldukça geniş 2 basamaktan oluşan merdivenler yapılmış. Bu basamaklardan daha yüksek bir seviyede kimse birbirini rahatsız etmeden konseri izleyebiliyorsunuz. Basamakların yukarısında da barlar mevcut. Sıra sıkıntısı olmadan içkilerinizi alabiliyorsunuz. Biranın fiyatı 2.40 euro yani 5.60 lira . Bizdeki gibi ,konser var diye 15 liraya bira içmiyorsunuz. Ön grup ortamı iyice ıstıttıtan sonra, The Vaccines 20.15 ‘te sahne aldı. İkinci albümleri ” Come of Age ” yeni yeni İngiltere’ de en çok satan albümler listelerinden #1 numaradan inmişken dinlemek iyi geldi.

No Hope, Teenage Icon,All in Vain söylerken neden albümün İngiltere’ de #1 numara olmasını anlamıştım. Grubun performansı görülmeye değerdi. Hiç şüphem yok ki Ülkemizde ki festivallerde kısa bir süre sonra izleriz. Konserin bitiminin ardından mutlu bir ruh haliyle Pardiso’dan ayrılırken insanlar bir sonraki konser için mekanda içkilerini yudumluyorlardı.

Etiketler: