Calvin Harris

Published on Temmuz 26th, 2011

Burn sponsorlugunda FG ‘ nin düzenlediği yepyeni bir parti konsepti ” Fg in the Park ” özel konugu  DJ-Prodüktör Calvin Harris’ ti.

İskoçyalı prodüktör-DJ Calvin Harris dans müziği denince son yıllarda ilk akla gelen isimlerden biri. 2007 yılında çıkardığı ilk albümü “I Created Disco” ile ilk önemli çıkışını yapan ve bu albümde yer alan “Acceptable in the 80s” single benim için ayrı bir önemi var. 2007 ilk baharında MTV Türkiye’ de müzik departmanında çalıştığım dönemde. MTV Network’ ün ortak havuzunda keşfetmiş ve MTV Türkiye’ den Türkiye’ deki oluşacak hayranlarına tanıtmıştım. Okadar çok sevmiştim ki ilerleyen dönemlerde “The Girls” gibi parçalarla dans müziği severlerin kalbini fethetti. En büyük çıkışını 2009 yılında yayınlanan “Ready for The Weekend” adlı albümüyle yaptı. İlk single “I’m Not Alone” tıpkı albüm gibi İngiltere listelerinde 1 numara olmayı başardı. Ardından çıkardığı her single başarılı oldu.

Gelelim 24 Temmuz akşamına. Konser günü 17:30 gibi Orkun Bozdemir’ i dinlemek üzere erkenden mekana gelmiştim. İlerleyen saatlerde aynı sahnede Murat Uncuoğlu live + U.F.U.K ve Kraak & Smaak live sahne aldı. Kraak & Smaak ilk dinleyişimdi performanslarını beğendim. O sıra etrafımda grubu beğenenlerden biri abi bunlar kim diye sordu. Üzerinden çok geçmeden biri daha o kalabalık içinde Calvin Harris çıktı mı diye sordu. O kadar emindiler ki istedikleri cavabı alacaklarından, bende açıkçası sordukları için çok mutlu olup istedikleri cevapları verdim.

Saatler 22:00 ‘ yi gösterdiğinde açılışını “I’m Not Alone ile tam istediğim gibi yaptı. Ardından Dizzee Rascal bir şarkısının remixini (şuan adını hatırlayamadım) ardından ise 2010 yılına damgasını vuran Diddy – Dirty Money’ e Coming Home single eşlik eden Skylar Grey vokallerini öylebir mixlemişti ki, adeta kendimden geçmiştim. Saatler ilerlediğinde  “Flashback” akılda kalan sevdiğim single’ lardardı. Başka bir mix ise Florence + The Machine ‘ nin senlendirdiği You’ve Got the Love remixi. Tam anlamı ile muhteşem bir gece sundu. 2008 yılında asker olduğum için dinleyememiştim. Bu defa dinledim ve bu yılın en çok görmek istediğim etkinliklerindendi. Gecenin sonunda mekandan rahat, rahat bir şekilde çıkıp evimin yolunu tuttum. Geceye dair hiçbir olumsuz birşey görmedim. Çok başarılı gir organizasyondu.

Fotoğraf için ise Burn’ e teşekkürler.
Orkun Bozdemir’ e ayrıca teşekkür ederim.

Etiketler: